Όλοι οι αγώνες
Τρέξιμο μονοπατιού

Bieg Rzeźnika

Ο αγώνας Bieg Rzeźnika διεξάγεται στις Παρ 28 Μαΐ 2027 στην πόλη Cisna, Πολωνία. Η κύρια διαδρομή είναι 80 km.

Ημερομηνία
Παρ 28 Μαΐ 2027
Εκκίνηση
Cisna 🇵🇱
Απόσταση
80 km
Ανάβαση
4.085 m
Επίπεδο
Ανοιχτό σε όλους
Προσθέστε την ημέρα αγώνα στο ημερολόγιό σας

Το πρόγραμμά σου 32 εβδομάδων για Bieg Rzeźnika

Η φάση Βάση ξεκινά αυτή την εβδομάδα. Χτισμένο γύρω από τη φόρμα σου και προσαρμοσμένο καθημερινά καθώς αλλάζει· πρόσθεσε τη διαδρομή και σε προετοιμάζει και για τις ανηφόρες.

Δημιούργησε το πρόγραμμά μου

Δωρεάν έναρξη · Χωρίς πιστωτική κάρτα

Bieg Rzeźnika is a cult mountain trail running and hiking event held in the Bieszczady mountains, featuring a demanding 80 km course typically run in pairs starting from Komańcza.

Τι απαιτεί αυτός ο αγώνας

Bieg Rzeźnika demands sustained effort over an 80 km mountain trail running and hiking course in the Bieszczady mountains, completed in pairs.

Ultra Distance

Covering 80 km requires exceptional aerobic endurance and muscular resilience to sustain forward motion over many hours.

Mountain Terrain

The Bieszczady mountain setting requires technical trail running and hiking skills to handle variable off-road conditions.

Team Coordination

Starting and running the event in pairs demands synchronized pacing, shared nutrition strategies, and mutual physical and mental support.

Due to the extended duration well beyond 2.5 hours, athletes should target 60 to 90 grams of carbohydrates per hour to maintain energy levels throughout the 80 km distance.

Ο δρόμος σου προς την ημέρα του αγώνα

Η ημέρα του αγώνα στο Bieg Rzeźnika απέχει 32 εβδομάδες. Έτσι χωρίζει έναν coach αυτό το διάστημα. Η πρώτη φάση ξεκινά τώρα.

  1. 01Βάση20 εβδομάδες · 17 Οκτ 2026 – 5 Μαρ 2027

    Αερόβια θεμελίωση: κυρίως σταθερή αντοχή που χτίζει τον αερόβιο μηχανισμό και την ανθεκτικότητα στην οποία στηρίζονται οι επόμενες φάσεις.

  2. 02Χτίσιμο6 εβδομάδες · 6 Μαρ 2027 – 16 Απρ 2027

    Προοδευτική επιβάρυνση: το προπονητικό φορτίο ανεβαίνει σε κύματα, με πιο δύσκολες εβδομάδες πάνω στη βάση και προγραμματισμένες εβδομάδες αποκατάστασης που επιτρέπουν να «κατακαθίσουν» τα οφέλη.

  3. 03Αιχμή3 εβδομάδες · 17 Απρ 2027 – 7 Μαΐ 2027

    Οι πιο δύσκολες εβδομάδες του πλάνου: ένταση ειδική για τον αγώνα σε σχεδόν πλήρες προπονητικό φορτίο, οξύνοντας ακριβώς ό,τι απαιτεί αυτός ο αγώνας.

  4. 04Ξεφόρτωμα2 εβδομάδες · 8 Μαΐ 2027 – 21 Μαΐ 2027

    Ο όγκος μειώνεται ενώ η ένταση παραμένει: κοντές, έντονες προσπάθειες κρατούν τα πόδια σε εγρήγορση ενώ η κόπωση φεύγει.

  5. 05Εβδομάδα αγώνα1 εβδομάδα · 22 Μαΐ 2027 – 28 Μαΐ 2027

    Ανοίγματα, ξεκούραση και οργάνωση. Η δουλειά έχει γίνει· η αποστολή τώρα είναι να φτάσεις φρέσκος.

Απόκτησε αυτό το πλάνο χτισμένο γύρω από τη δική σου φόρμα

Συχνές ερωτήσεις

Πότε είναι το Bieg Rzeźnika;

Ο αγώνας Bieg Rzeźnika διεξάγεται στις Παρ 28 Μαΐ 2027 στην πόλη Cisna, Πολωνία.

Πόσο μεγάλο είναι το Bieg Rzeźnika;

Η κύρια διαδρομή είναι 80 km.

Τι απαιτεί το Bieg Rzeźnika;

Bieg Rzeźnika demands sustained effort over an 80 km mountain trail running and hiking course in the Bieszczady mountains, completed in pairs.

Πόση ανάβαση έχει το Bieg Rzeźnika;

Το Bieg Rzeźnika έχει 4.085 m ανάβασης.

Για ποιους απευθύνεται το Bieg Rzeźnika;

Το Bieg Rzeźnika είναι ανοιχτό σε όλους τους συμμετέχοντες.

Παρόμοιοι αγώνες

Διοργανώνετε αυτόν τον αγώνα;