Toate cursele
Ciclism

Granfondo Squali

Granfondo Squali are loc pe vin., 14 mai 2027 în Cattolica, Italia. Traseul principal are 128 km.

Data
vin., 14 mai 2027
Start
Cattolica 🇮🇹
Distanță
128 km
Ascensiune
2.020 m
Nivel
Deschisă tuturor
Adaugă ziua cursei în calendar

Planul tău de 30 săptămâni pentru Granfondo Squali

Faza de Bază începe săptămâna aceasta. Construită în jurul formei tale fizice și ajustată zilnic pe măsură ce forma se schimbă; atașează traseul și te pregătește și pentru urcări.

Construiește-mi planul

Gratuit la început · Fără card de credit

Starting from the Aquarium of Cattolica, the Granfondo Squali takes riders through the rolling hills of Romagna and Marche before finishing on Gabicce Monte.

Ce cere această cursă

Granfondo Squali requires sustained climbing ability and group riding efficiency over 128 kilometers and 2,020 meters of elevation in the Romagna and Marche hills.

Climbing Capacity

The route accumulates 2,020 meters of climbing across 128 kilometers, requiring repeated seated and out-of-the-saddle efforts on the rolling terrain of Romagna and Marche.

Aerobic Endurance

Spanning over 128 kilometers, the event demands a well-developed aerobic engine to sustain output over several hours in a mid-May setting.

Group Efficiency

Riders must maintain position and conserve energy within pelotons through the rolling hills before the final ascent to Gabicce Monte.

A sustained effort of this duration requires consuming 60 to 90 grams of carbohydrates per hour to maintain performance and prevent glycogen depletion.

Cât te-ar costa pe tine?

Alege nivelul cel mai apropiat de al tău pentru o estimare a timpului de sosire pe acest traseu și a pregătirii necesare pentru o abordare solidă.

Timp estimat de sosire

5:35–6:45

Antrenament în săptămâna de vârf

6–8 h/săptămână

O estimare calculată pe baza distanței, a diferenței de nivel și a nivelului de pregătire, nu o promisiune. Condițiile, aerodinamica de grup și ritmul o pot schimba.

IntervalCoach transformă acele ore săptămânale într-un plan concret, construit în jurul formei tale reale. Începe cu această cursă ca obiectiv

Drumul tău spre ziua cursei

Ziua cursei la Granfondo Squali este peste 30 săptămâni. Așa împarte un antrenor acest timp. Prima etapă începe acum.

  1. 01Bază18 săptămâni · 17 oct. 2026 – 19 feb. 2027

    Fundație aerobă: în principal muncă de anduranță constantă, care dezvoltă motorul aerob și rezistența pe care se bazează fazele următoare.

  2. 02Acumulare6 săptămâni · 20 feb. 2027 – 2 apr. 2027

    Supraîncărcare progresivă: volumul de antrenament crește în valuri, cu săptămâni mai grele suprapuse pe bază și săptămâni de recuperare planificate care permit fixarea progreselor.

  3. 03Vârf3 săptămâni · 3 apr. 2027 – 23 apr. 2027

    Cele mai grele săptămâni ale planului: intensitate specifică cursei la aproape întreaga capacitate de antrenament, șlefuind exact ceea ce cere această cursă.

  4. 04Reducere (taper)2 săptămâni · 24 apr. 2027 – 7 mai 2027

    Volumul scade, iar intensitatea rămâne: eforturi scurte și ascuțite mențin picioarele active pe măsură ce oboseala se scurge.

  5. 05Săptămâna cursei1 săptămână · 8 mai 2027 – 14 mai 2027

    Deschideri, odihnă și logistică. Munca e făcută; obiectivul acum e să ajungi odihnit.

Obține acest plan construit în jurul formei tale

Întrebări frecvente

Când are loc Granfondo Squali?

Granfondo Squali are loc pe vin., 14 mai 2027 în Cattolica, Italia.

Cât de lungă este Granfondo Squali?

Traseul principal are 128 km.

Ce cere Granfondo Squali?

Granfondo Squali requires sustained climbing ability and group riding efficiency over 128 kilometers and 2,020 meters of elevation in the Romagna and Marche hills.

Câtă cățărare are Granfondo Squali?

Granfondo Squali are 2.020 m cățărare.

Pentru cine este Granfondo Squali?

Granfondo Squali este deschisă tuturor participanților.

Curse similare

Organizezi această cursă?