Toate cursele
Ciclism

Granfondo Città di Leonessa

Granfondo Città di Leonessa are loc pe dum., 29 aug. 2027 în Leonessa, Italia. Traseul principal are 141 km.

Data
dum., 29 aug. 2027
Start
Leonessa 🇮🇹
Distanță
141 km
Nivel
Deschisă tuturor
Adaugă ziua cursei în calendar

Planul tău de 49 săptămâni pentru Granfondo Città di Leonessa

Faza de Bază începe săptămâna aceasta. Construită în jurul formei tale fizice și ajustată zilnic pe măsură ce forma se schimbă; atașează traseul și te pregătește și pentru urcări.

Construiește-mi planul

Gratuit la început · Fără card de credit

The Monte Terminillo Cycling – Granfondo Città di Leonessa is a road cycling granfondo starting and finishing in Leonessa and climbing the Sella di Leonessa on the Terminillo, with competitive routes of 141 km and 83 km.

Cât te-ar costa pe tine?

Alege nivelul cel mai apropiat de al tău pentru o estimare a timpului de sosire pe acest traseu și a pregătirii necesare pentru o abordare solidă.

Timp estimat de sosire

4:255:15

Antrenament în săptămâna de vârf

6–8 h/săptămână

O estimare calculată pe baza distanței, a diferenței de nivel și a nivelului de pregătire, nu o promisiune. Condițiile, aerodinamica de grup și ritmul o pot schimba.

IntervalCoach transformă acele ore săptămânale într-un plan concret, construit în jurul formei tale reale. Începe cu această cursă ca obiectiv

Drumul tău spre ziua cursei

Ziua cursei la Granfondo Città di Leonessa este peste 49 săptămâni. Așa împarte un antrenor acest timp. Prima etapă începe acum.

  1. 01Bază37 săptămâni · 21 sept. 2026 6 iun. 2027

    Fundație aerobă: în principal muncă de anduranță constantă, care dezvoltă motorul aerob și rezistența pe care se bazează fazele următoare.

  2. 02Acumulare6 săptămâni · 7 iun. 2027 18 iul. 2027

    Supraîncărcare progresivă: volumul de antrenament crește în valuri, cu săptămâni mai grele suprapuse pe bază și săptămâni de recuperare planificate care permit fixarea progreselor.

  3. 03Vârf3 săptămâni · 19 iul. 2027 8 aug. 2027

    Cele mai grele săptămâni ale planului: intensitate specifică cursei la aproape întreaga capacitate de antrenament, șlefuind exact ceea ce cere această cursă.

  4. 04Reducere (taper)2 săptămâni · 9 aug. 2027 22 aug. 2027

    Volumul scade, iar intensitatea rămâne: eforturi scurte și ascuțite mențin picioarele active pe măsură ce oboseala se scurge.

  5. 05Săptămâna cursei1 săptămână · 23 aug. 2027 29 aug. 2027

    Deschideri, odihnă și logistică. Munca e făcută; obiectivul acum e să ajungi odihnit.

Obține acest plan construit în jurul formei tale

Întrebări frecvente

Când are loc Granfondo Città di Leonessa?

Granfondo Città di Leonessa are loc pe dum., 29 aug. 2027 în Leonessa, Italia.

Cât de lungă este Granfondo Città di Leonessa?

Traseul principal are 141 km.

Pentru cine este Granfondo Città di Leonessa?

Granfondo Città di Leonessa este deschisă tuturor participanților.

Curse similare

Organizezi această cursă?