Alle ritt
Langrenn

Šumavský skimaraton

Šumavský skimaraton finner sted lør. 16. jan. 2027 i Kvilda, Tsjekkia. Hovedruten er 45 km.

Dato
lør. 16. jan. 2027
Start
Kvilda 🇨🇿
Distanse
45 km
Legg racedagen til i kalenderen din

Din 12-ukers plan til Šumavský skimaraton

Oppbygging-fasen starter denne uken. Bygget rundt formen din og justert hver dag etter hvert som den endrer seg; legg til løypen, så forbereder den deg på stigningene også.

Bygg planen min

Gratis å starte · Ikke bankkort nødvendig

The Šumavský skimaraton takes place in the Šumava forests around Kvilda, with classic and freestyle races on varied courses featuring long moderate climbs.

Veien mot konkurransedagen

Det er 12 uker til konkurransedagen på Šumavský skimaraton. Slik deler en trener opp den tiden. Den første fasen starter nå.

  1. 01Oppbygging6 uker · 25. okt. 2026 – 5. des. 2026

    Gradvis økende belastning: treningsbelastningen stiger i bølger, med tøffere uker lagt på toppen av grunnlaget og planlagte restitusjonsuker som lar fremgangen feste seg.

  2. 02Toppform3 uker · 6. des. 2026 – 26. des. 2026

    De tøffeste ukene i planen: løpsspesifikk intensitet på nesten full treningsbelastning, som spisser nøyaktig det dette løpet krever.

  3. 03Nedtrapping2 uker · 27. des. 2026 – 9. jan. 2027

    Volumet faller mens intensiteten holdes: korte, skarpe drag holder bena våkne mens tretthet forsvinner.

  4. 04Konkurranseuke1 uke · 10. jan. 2027 – 16. jan. 2027

    Åpningsøkter, hvile og logistikk. Jobben er gjort — nå gjelder det bare å møte opp uthvilt.

Få denne planen bygget rundt din egen form

Ofte stilte spørsmål

Når er Šumavský skimaraton?

Šumavský skimaraton finner sted lør. 16. jan. 2027 i Kvilda, Tsjekkia.

Hvor lang er Šumavský skimaraton?

Hovedruten er 45 km.

Lignende ritt

Arrangerer du dette løpet?