Kaikki kilpailut
Juoksu

São Silvestre de Coimbra

São Silvestre de Coimbra järjestetään la 12.12.2026 paikassa Coimbra, Portugali. Pääreitin pituus on 10 km.

Päivämäärä
la 12.12.2026
Aloitus
Coimbra 🇵🇹
Matka
10 km
Taso
Avoin kaikille
Lisää kilpailupäivä kalenteriisi

8 viikon suunnitelmasi tavoitteeseen São Silvestre de Coimbra

Rakennusvaihe-vaihe alkaa tällä viikolla. Se rakentuu kuntosi ympärille ja mukautuu päivittäin kuntosi muuttuessa; liitä reitti mukaan, niin se valmistautuu myös nousuihin.

Luo suunnitelmani

Aloita ilmaiseksi · Ei luottokorttia

Evening urban road race of about 10 km in Coimbra, with a 5 km walk and a children's race on the same day.

Mitä se vaatisi sinulta?

Valitse tasosi lähinnä vastaava vaihtoehto, jotta saat arvion maaliintuloajasta tällä radalla ja siitä, millaista harjoittelua kunnollinen valmistautuminen vaatii.

Arvioitu maaliintuloaika

0:50–1:00

Huippuviikon harjoittelu

5–7 h/viikko

Mallin arvio matkan, nousujen ja tason perusteella – ei lupaus. Sää, vetotuuli ja vauhdinjako vaikuttavat siihen.

IntervalCoach muuttaa nämä viikkotunnit konkreettiseksi suunnitelmaksi, joka rakentuu nykyisen kuntosi ympärille. Aloita tämä kilpailu tavoitteenasi

Matkasi kilpailupäivään

São Silvestre de Coimbra-kilpailuun on 8 viikkoa. Näin valmentaja jakaa tämän ajan. Ensimmäinen vaihe alkaa nyt.

  1. 01Rakennusvaihe2 viikkoa · 18.10.2026 – 31.10.2026

    Progressiivinen kuormitus: harjoittelun kuormitus nousee aalloittain, kovemmat viikot rakentuvat peruskunnon päälle ja suunnitellut palautusviikot antavat kehitykselle tilaa.

  2. 02Huippuvaihe3 viikkoa · 1.11.2026 – 21.11.2026

    Suunnitelman raskaimmat viikot: kilpailunomaista intensiteettiä lähes täydellä kuormituksella, joka terävöittää juuri sitä, mitä tämä kilpailu vaatii.

  3. 03Alasajo2 viikkoa · 22.11.2026 – 5.12.2026

    Määrä laskee, mutta intensiteetti pysyy: lyhyet, terävät vedot pitävät jalat virkeinä väsymyksen väistyessä.

  4. 04Kilpailuviikko1 viikko · 6.12.2026 – 12.12.2026

    Avausvetoja, lepoa ja logistiikkaa. Työ on tehty; nyt tehtävänä on saapua virkeänä.

Rakenna tämä suunnitelma omaan kuntoosi sopivaksi

Usein kysytyt kysymykset

Milloin São Silvestre de Coimbra järjestetään?

São Silvestre de Coimbra järjestetään la 12.12.2026 paikassa Coimbra, Portugali.

Kuinka pitkä São Silvestre de Coimbra on?

Pääreitin pituus on 10 km.

Kenelle São Silvestre de Coimbra sopii?

São Silvestre de Coimbra on avoin kaikille osallistujille.

Vastaavat kilpailut

Järjestätkö tätä kilpailua?