Alle løb
Cykling🔥 Populært

ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift)

ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift) fandt sted den tirs. 29. sep. 2026 i Innsbruck. Hovedruten er 30 km.

Dette løb har allerede fundet sted. Se kommende løb

Dato
tirs. 29. sep. 2026
Start
Innsbruck
Distance
30 km
Niveau
Åbent for alle
7 atleter træner til dette løb

Har du et løb i tankerne?

Træn til dit næste løb med IntervalCoach, en AI-træner, der bygger din plan og tilpasser den hver dag.

Start gratis

En runde af Zwift Racing League, dette scratch-løb den 29. september 2026 finder sted på Zwifts Innsbruckring-kredsløb, hvor A/B-ryttere dækker 35,4 km og C/D-ryttere 26,6 km.

Hvad dette løb kræver

Dette Zwift scratch-løb kræver vedvarende højintensive anstrengelser over en kort distance på cirka 30 km. Atleter skal håndtere tunge anaerobe og tærskelbelastninger, der er typiske for et kredsløbsbaseret ligaløb.

Kortdistanceintensitet

Med en samlet distance på cirka 30 km favoriserer begivenheden ryttere, der er i stand til at opretholde et højt effektniveau fra start til slut uden signifikante perioder til restitution.

Kredsløbstaktik

Løb på Innsbruckring-kredsløbet kræver gentagne ryk og taktisk positionering for at blive i gruppen over flere omgange.

Hvad skulle der til?

Vælg det niveau, der ligger tættest på dit, for et estimat på sluttiden på denne rute og den træning, en solid forberedelse kræver.

Estimeret sluttid

0:55–1:05

Træning i topugen

6–8 t/uge

Et modelestimat baseret på distance, stigninger og niveau – ikke et løfte. Forhold, læsæde og pacing kan flytte det.

IntervalCoach omsætter de ugentlige timer til en konkret plan bygget op om din faktiske form. Start med dette løb som dit mål

Ofte stillede spørgsmål

Hvornår er ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift)?

ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift) fandt sted den tirs. 29. sep. 2026 i Innsbruck.

Hvor lang tid tager ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift)?

Hovedruten er 30 km.

Hvad kræver ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift)?

Dette Zwift scratch-løb kræver vedvarende højintensive anstrengelser over en kort distance på cirka 30 km. Atleter skal håndtere tunge anaerobe og tærskelbelastninger, der er typiske for et kredsløbsbaseret ligaløb.

Hvem er ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift) for?

ZRL Race 2 – Innsbruckring (Zwift) er åbent for alle deltagere.

Lignende løb

Arrangerer du dette løb?