Všetky preteky
Bežanie

AJ Bell Great Scottish Run

AJ Bell Great Scottish Run sa konal(a) ne 4. 10. 2026 v Glasgow, Spojené kráľovstvo. Hlavná trasa má 21.1 km.

Tieto preteky sa už uskutočnili. Pozrieť nadchádzajúce preteky

Dátum
ne 4. 10. 2026
Start
Glasgow 🇬🇧
Vzdialenosť
21.1 km
Stúpanie
119 m
Úroveň
Otvorené pre všetkých

Máte na mysli konkrétny závod?

Použite IntervalCoach na prípravu na svoj ďalší cieľ – AI trénera, ktorý zostaví váš plán a denne ho prispôsobuje.

Začať zadarmo

With a city centre start on St Vincent Street and an iconic finish on Glasgow Green, the AJ Bell Great Scottish Run features a half marathon and a 10K running event through Glasgow.

Čo tieto preteky vyžadujú

The AJ Bell Great Scottish Run requires sustained aerobic output and pacing discipline to cover the 21.1 km distance efficiently over modest elevation changes.

Aerobic Endurance

Covering the 21.1 km half marathon distance demands a well-developed aerobic engine capable of sustaining a steady running pace for well over an hour.

Pacing Control

The city center start and urban route through Glasgow require early restraint to avoid burning excess glycogen before the latter stages of the race.

Muscular Durability

Sustaining repetitive ground impact over 21.1 km requires strong lower-limb durability to manage fatigue on the paved course.

A carbohydrate intake of 30 to 60 grams per hour is recommended to maintain glycogen stores during a half marathon expected to last between 1 hour 15 minutes and 2 hours 30 minutes.

Čo by to od teba vyžadovalo?

Vyber úroveň, ktorá je najbližšie tvojej, pre odhad cieľového času na tejto trase a tréningu, ktorý si poriadna príprava vyžaduje.

Odhadovaný cieľový čas

1:55–2:15

Trénovanie v najnáročnejšom týždni

5–7 h/týždeň

Odhad modelu na základe vzdialenosti, stúpania a úrovne, nie sľub. Podmienky, jazda v skupine a tempo ho môžu zmeniť.

IntervalCoach zmení tieto týždenné hodiny na konkrétny plán postavený na tvojej skutočnej kondícii. Začni s týmito pretekmi ako svojím cieľom

Často kladené otázky

Kedy sa koná AJ Bell Great Scottish Run?

AJ Bell Great Scottish Run sa konal(a) ne 4. 10. 2026 v Glasgow, Spojené kráľovstvo.

Aká dlhá je trasa AJ Bell Great Scottish Run?

Hlavná trasa má 21.1 km.

Čo vyžaduje AJ Bell Great Scottish Run?

The AJ Bell Great Scottish Run requires sustained aerobic output and pacing discipline to cover the 21.1 km distance efficiently over modest elevation changes.

Koľko výškových metrov má AJ Bell Great Scottish Run?

AJ Bell Great Scottish Run má prevýšenie 119 m.

Pre koho sú preteky AJ Bell Great Scottish Run určené?

AJ Bell Great Scottish Run sú otvorené pre všetkých účastníkov.

Podobné závody

Organizujete tento závod?