Toate cursele
Ciclism

Desafío Sierra de las Nieves

Desafío Sierra de las Nieves are loc pe dum., 22 nov. 2026 în Tolox, Spania. Traseul principal are 85 km.

Data
dum., 22 nov. 2026
Start
Tolox 🇪🇸
Distanță
85 km
Ascensiune
1.900 m
Nivel
Deschisă tuturor
Adaugă ziua cursei în calendar

Planul tău de 5 săptămâni pentru Desafío Sierra de las Nieves

Faza de Vârf începe săptămâna aceasta. Construită în jurul formei tale fizice și ajustată zilnic pe măsură ce forma se schimbă; atașează traseul și te pregătește și pentru urcări.

Construiește-mi planul

Gratuit la început · Fără card de credit

A gravel and mountain-bike race organised by the Tolox town council in the Sierra de las Nieves National Park, with an 85 km course and about 1,900 m of climbing, open to federated and non-federated riders.

Cât te-ar costa pe tine?

Alege nivelul cel mai apropiat de al tău pentru o estimare a timpului de sosire pe acest traseu și a pregătirii necesare pentru o abordare solidă.

Timp estimat de sosire

4:10–5:00

Antrenament în săptămâna de vârf

6–8 h/săptămână

O estimare calculată pe baza distanței, a diferenței de nivel și a nivelului de pregătire, nu o promisiune. Condițiile, aerodinamica de grup și ritmul o pot schimba.

IntervalCoach transformă acele ore săptămânale într-un plan concret, construit în jurul formei tale reale. Începe cu această cursă ca obiectiv

Drumul tău spre ziua cursei

Ziua cursei la Desafío Sierra de las Nieves este peste 5 săptămâni. Așa împarte un antrenor acest timp. Prima etapă începe acum.

  1. 01Vârf2 săptămâni · 19 oct. 2026 – 1 nov. 2026

    Cele mai grele săptămâni ale planului: intensitate specifică cursei la aproape întreaga capacitate de antrenament, șlefuind exact ceea ce cere această cursă.

  2. 02Reducere (taper)2 săptămâni · 2 nov. 2026 – 15 nov. 2026

    Volumul scade, iar intensitatea rămâne: eforturi scurte și ascuțite mențin picioarele active pe măsură ce oboseala se scurge.

  3. 03Săptămâna cursei1 săptămână · 16 nov. 2026 – 22 nov. 2026

    Deschideri, odihnă și logistică. Munca e făcută; obiectivul acum e să ajungi odihnit.

Obține acest plan construit în jurul formei tale

Întrebări frecvente

Când are loc Desafío Sierra de las Nieves?

Desafío Sierra de las Nieves are loc pe dum., 22 nov. 2026 în Tolox, Spania.

Cât de lungă este Desafío Sierra de las Nieves?

Traseul principal are 85 km.

Câtă cățărare are Desafío Sierra de las Nieves?

Desafío Sierra de las Nieves are 1.900 m cățărare.

Pentru cine este Desafío Sierra de las Nieves?

Desafío Sierra de las Nieves este deschisă tuturor participanților.

Curse similare

Organizezi această cursă?