Toate cursele
Hyrox

HYROX Youngstars Toulouse

HYROX Youngstars Toulouse are loc pe 6–7 feb. 2027 în Toulouse, Franța.

Data
6–7 feb. 2027
Start
Toulouse 🇫🇷
Nivel
Deschisă tuturor
Adaugă ziua cursei în calendar

Planul tău de 15 săptămâni pentru HYROX Youngstars Toulouse

Faza de Bază începe săptămâna aceasta. Construită în jurul formei tale fizice și ajustată zilnic pe măsură ce forma se schimbă; atașează traseul și te pregătește și pentru urcări.

Construiește-mi planul

Gratuit la început · Fără card de credit

HYROX Youngstars, the youth edition of the hybrid-fitness race, in Toulouse: a scaled version of the HYROX format, with running legs and functional stations matched to the age group.

Drumul tău spre ziua cursei

Ziua cursei la HYROX Youngstars Toulouse este peste 15 săptămâni. Așa împarte un antrenor acest timp. Prima etapă începe acum.

  1. 01Bază3 săptămâni · 25 oct. 2026 – 14 nov. 2026

    Fundație aerobă: în principal muncă de anduranță constantă, care dezvoltă motorul aerob și rezistența pe care se bazează fazele următoare.

  2. 02Acumulare6 săptămâni · 15 nov. 2026 – 26 dec. 2026

    Supraîncărcare progresivă: volumul de antrenament crește în valuri, cu săptămâni mai grele suprapuse pe bază și săptămâni de recuperare planificate care permit fixarea progreselor.

  3. 03Vârf3 săptămâni · 27 dec. 2026 – 16 ian. 2027

    Cele mai grele săptămâni ale planului: intensitate specifică cursei la aproape întreaga capacitate de antrenament, șlefuind exact ceea ce cere această cursă.

  4. 04Reducere (taper)2 săptămâni · 17 ian. 2027 – 30 ian. 2027

    Volumul scade, iar intensitatea rămâne: eforturi scurte și ascuțite mențin picioarele active pe măsură ce oboseala se scurge.

  5. 05Săptămâna cursei1 săptămână · 31 ian. 2027 – 6 feb. 2027

    Deschideri, odihnă și logistică. Munca e făcută; obiectivul acum e să ajungi odihnit.

Obține acest plan construit în jurul formei tale

Întrebări frecvente

Când are loc HYROX Youngstars Toulouse?

HYROX Youngstars Toulouse are loc pe 6–7 feb. 2027 în Toulouse, Franța.

Pentru cine este HYROX Youngstars Toulouse?

HYROX Youngstars Toulouse este deschisă tuturor participanților.

Curse similare

Organizezi această cursă?