Kaikki kilpailut
Pyöräily

Vidov kolesarski maraton

Vidov kolesarski maraton järjestetään su 13.6.2027 paikassa Dobrovnik, Slovenia. Pääreitin pituus on 60 km.

Päivämäärä
su 13.6.2027
Aloitus
Dobrovnik 🇸🇮
Matka
60 km
Taso
Avoin kaikille
Lisää kilpailupäivä kalenteriisi

34 viikon suunnitelmasi tavoitteeseen Vidov kolesarski maraton

Peruskunto-vaihe alkaa tällä viikolla. Se rakentuu kuntosi ympärille ja mukautuu päivittäin kuntosi muuttuessa; liitä reitti mukaan, niin se valmistautuu myös nousuihin.

Luo suunnitelmani

Aloita ilmaiseksi · Ei luottokorttia

A recreational cycling marathon starting and finishing at Lake Bukovniško near Dobrovnik, held around Vid's Day in mid-June with family, short and long routes.

Mitä se vaatisi sinulta?

Valitse tasosi lähinnä vastaava vaihtoehto, jotta saat arvion maaliintuloajasta tällä radalla ja siitä, millaista harjoittelua kunnollinen valmistautuminen vaatii.

Arvioitu maaliintuloaika

1:45–2:10

Huippuviikon harjoittelu

6–8 h/viikko

Mallin arvio matkan, nousujen ja tason perusteella – ei lupaus. Sää, vetotuuli ja vauhdinjako vaikuttavat siihen.

IntervalCoach muuttaa nämä viikkotunnit konkreettiseksi suunnitelmaksi, joka rakentuu nykyisen kuntosi ympärille. Aloita tämä kilpailu tavoitteenasi

Matkasi kilpailupäivään

Vidov kolesarski maraton-kilpailuun on 34 viikkoa. Näin valmentaja jakaa tämän ajan. Ensimmäinen vaihe alkaa nyt.

  1. 01Peruskunto22 viikkoa · 19.10.2026 – 21.3.2027

    Aerobinen perusta: pääosin tasaista peruskestävyysharjoittelua, joka kasvattaa aerobista moottoria ja kestävyyttä, jonka päälle myöhemmät vaiheet rakentuvat.

  2. 02Rakennusvaihe6 viikkoa · 22.3.2027 – 2.5.2027

    Progressiivinen kuormitus: harjoittelun kuormitus nousee aalloittain, kovemmat viikot rakentuvat peruskunnon päälle ja suunnitellut palautusviikot antavat kehitykselle tilaa.

  3. 03Huippuvaihe3 viikkoa · 3.5.2027 – 23.5.2027

    Suunnitelman raskaimmat viikot: kilpailunomaista intensiteettiä lähes täydellä kuormituksella, joka terävöittää juuri sitä, mitä tämä kilpailu vaatii.

  4. 04Alasajo2 viikkoa · 24.5.2027 – 6.6.2027

    Määrä laskee, mutta intensiteetti pysyy: lyhyet, terävät vedot pitävät jalat virkeinä väsymyksen väistyessä.

  5. 05Kilpailuviikko1 viikko · 7.6.2027 – 13.6.2027

    Avausvetoja, lepoa ja logistiikkaa. Työ on tehty; nyt tehtävänä on saapua virkeänä.

Rakenna tämä suunnitelma omaan kuntoosi sopivaksi

Usein kysytyt kysymykset

Milloin Vidov kolesarski maraton järjestetään?

Vidov kolesarski maraton järjestetään su 13.6.2027 paikassa Dobrovnik, Slovenia.

Kuinka pitkä Vidov kolesarski maraton on?

Pääreitin pituus on 60 km.

Kenelle Vidov kolesarski maraton sopii?

Vidov kolesarski maraton on avoin kaikille osallistujille.

Vastaavat kilpailut

Järjestätkö tätä kilpailua?