Kaikki kilpailut
PyöräilyPRO

Tour of Guiyang – Stage 7

环贵阳多日赛 S7 新高破

Tour of Guiyang – Stage 7 järjestetään ke 7.10.2026 paikassa Kiina. Pääreitin pituus on 100.4 km.

Päivämäärä
ke 7.10.2026
Aloitus
🇨🇳
Matka
100.4 km
Taso
Ammattilaispeloton
Lisää kilpailupäivä kalenteriisi

3 viikon suunnitelmasi tavoitteeseen Tour of Guiyang – Stage 7

Alasajo-vaihe alkaa tällä viikolla. Se rakentuu kuntosi ympärille ja mukautuu päivittäin kuntosi muuttuessa; liitä reitti mukaan, niin se valmistautuu myös nousuihin.

Luo suunnitelmani

Aloita ilmaiseksi · Ei luottokorttia

环贵阳多日赛 S7 新高破 is a stage of the 2026 second Huanzhou Guizhou International Road Cycling Race, whose preparation was officially reported by the Guizhou Provincial Sports Bureau.

Mitä se vaatisi sinulta?

Valitse tasosi lähinnä vastaava vaihtoehto, jotta saat arvion maaliintuloajasta tällä radalla ja siitä, millaista harjoittelua kunnollinen valmistautuminen vaatii.

Arvioitu maaliintuloaika

3:003:35

Huippuviikon harjoittelu

6–8 h/viikko

Mallin arvio matkan, nousujen ja tason perusteella – ei lupaus. Sää, vetotuuli ja vauhdinjako vaikuttavat siihen.

IntervalCoach muuttaa nämä viikkotunnit konkreettiseksi suunnitelmaksi, joka rakentuu nykyisen kuntosi ympärille. Aloita tämä kilpailu tavoitteenasi

Matkasi kilpailupäivään

Tour of Guiyang – Stage 7-kilpailuun on 3 viikkoa. Näin valmentaja jakaa tämän ajan. Ensimmäinen vaihe alkaa nyt.

  1. 01Alasajo2 viikkoa · 17.9.2026 30.9.2026

    Määrä laskee, mutta intensiteetti pysyy: lyhyet, terävät vedot pitävät jalat virkeinä väsymyksen väistyessä.

  2. 02Kilpailuviikko1 viikko · 1.10.2026 7.10.2026

    Avausvetoja, lepoa ja logistiikkaa. Työ on tehty; nyt tehtävänä on saapua virkeänä.

Rakenna tämä suunnitelma omaan kuntoosi sopivaksi

Usein kysytyt kysymykset

Milloin Tour of Guiyang – Stage 7 järjestetään?

Tour of Guiyang – Stage 7 järjestetään ke 7.10.2026 paikassa Kiina.

Kuinka pitkä Tour of Guiyang – Stage 7 on?

Pääreitin pituus on 100.4 km.

Kenelle Tour of Guiyang – Stage 7 sopii?

Tour of Guiyang – Stage 7 on ammattilaiskilpailu, jonka ajaa proammattilaispeloton.

Vastaavat kilpailut

Järjestätkö tätä kilpailua?